czwartek, 29 listopada 2012

Liebster Award

Wiem, wiem cholernie długo mnie nie było, a przynajmniej jak na moje standardy. Sama nie wiem czym jest to spowodowane. Może zwykłą jesienną niechęcią do wszystkiego, która niedawno mnie napadła? A może po prostu to moim nauczycielom do końca się w głowach poprzewracało i dlatego zaczynają już oceny przymierzać? Kurczę, no przecież jeszcze tyle czasu do końca semestru... No, ale trudno. Musiałam wyprowadzić na prostą moją sytuację z kochaną matmą i to był chyba ten główny powód mojej długiej nieobecności.
W każdym razie wracam powoli do życia i niebawem powinien ukazać się nowy rozdział. Opublikuję, gdy tylko go skończę, bo jeszcze coś muszę dopisać. 

To by było chyba wszystko z ogłoszeń, a teraz zajmę się przyjemniejszą częścią, a mianowicie nominacją do Liebster Award. Przyznam, że wcześniej o tym nie słyszałam i musiałam doczytać. Ale serdecznie wam za nią dziękuję - podziękowania zarówno w stronę Freyi oraz Gattio. 
Dzisiaj odpowiem na pytania Freyi, bo była to pierwsza nominacja. 

No to tak...

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Nominację dostałam od: Krok Huncwota czyli psota / autorka: Freya

Odpowiedzi:


1. Wierzysz w duchy?
Trudno powiedzieć. Zazwyczaj jestem wzrokowcem, któremu trudno uwierzyć w coś, czego nie da się  zwyczajnie zobaczyć. Chociaż z drugiej strony nie ma dowodu na to, że ich nie ma... Dlatego po głębszym zastanowieniu, odpowiem, że raczej wierzę. No, bo w końcu coś z nami musi dziać się po śmierci. 

2. Myślisz, że UFO istnieje?
Ta sama sytuacja, jak z duchami. Wszechświat jest niezgłębiony, więc może gdzieś tam latają sobie zielone stworki i tylko czekają na odpowiedni moment, żeby nas przywrócić do porządku ;)

3. Jakim zwierzęciem chciałbyś być, gdyby okazało się, że po śmierci rzeczywiście Twoja dusza odrodzi się w postaci zwierzęcia?
Stanowczo pies lub inny psowaty. Uwielbiam te cudowne zwierzęta z całego serca za ich wierność, inteligencję i ogólnie za całokształt. 

4. Jaki rodzaj literacki lubisz najbardziej i dlaczego?
Tutaj mnie zaskoczyłaś. Nigdy nad tym nie myślałam, ale gdybym już miała wybierać chyba... Epika.  A dlaczego? Sama nie wiem. Lubię czytać utwory pisane prozą. Wszelkie baśnie, mity i inne cuda zawsze mnie interesowały, a ich lektura sprawiała mi przyjemność.

5. Uważasz, że postęp technologiczny niszczy życie towarzyskie?
W jakimś stopniu na pewno, bo gdzie podziały się te czasy, gdy całe dni wszyscy spędzali na boisku, placach zabaw i poza tym nic innego się nie liczyło? Teraz nawet niektóre małe dzieci wolą pograć w gry komputerowe, niż spotkać się z przyjaciółmi w realu. To nie jest korzystne. A z drugiej strony internet daje nam szanse na poznanie kogoś nowego, ciekawego, o podobnych zainteresowaniach. Wszystko zależy od tego, jak na to spojrzeć.

6. Gdybyś mógł cofnąć się w czasie i naprawić coś, co zaważyło bardzo na Twoim obecnym życiu, zrobiłbyś to?
Myślę, że tak. Czasami zastanawiam się, jak wyglądałby moje życie, gdybym zrobiła coś lub tego nie zrobiła lub powiedziała coś innego. Kilku sytuacji bardzo żałuję i jeżeli miałabym możliwość je naprawić, z całą pewnością bym to zrobiła.

7. Jaka jest Twoja ulubiona cyfra i dlaczego nie 13? A może 13??
Nie mam ulubionej cyfry. Gdy chodziłam do podstawówki była to 6, bo był to mój numer w dzienniku, ale teraz nie przywiązuję do nich takiej uwagi. Nie jestem przesądną osobą i 13 nie robi na mnie wrażenia ;) Cyfra jak każda inna.

8. Co uważasz o współcześnie wydawanych książkach? Są one dla Ciebie ciekawe, czy jest to rzadkością?
Nie chcę wrzucać wszystkich książek do jednego wora, bo ich poziom jest naprawdę różny. Całym sercem jestem za fantastyką, ale trochę już mi obrzydły te wszystkie dzieła o wampirach. Ileż można? Chociaż i tak pośród nich znajdują się prawdziwe perełki, choć teraz żaden konkretny tytuł akurat nie przychodzi mi do głowy.

9. Czego najbardziej nie lubisz u innych ludzi?
Trudny wybór, a moja lista znienawidzonych cech ludzkich jest dość długa. Najbardziej denerwują mnie ludzie, którzy krzywdzą zwierzęta. Tego wybaczyć im nie mogę. Poza tym nie cierpię chamstwa i udawania kogoś kim się nie jest.

10. Czy wierzysz, że w tym roku będzie koniec świata?
Raczej nie... Ile to razy miał on już być? A przecież dalej żyjemy. Słyszałam, że 21 grudnia ma być jakiś niesamowity układ planet, ale to dalej mnie nie przekonuje! Owszem, może coś się tam stanie. Wulkan wybuchnie, będzie trzęsienie ziemi albo inne nieszczęście, ale w koniec świata nie wierzę. Hej, ja chcę dożyć mojej osiemnastki i zdać prawko! ;D

11. Czym autor powieści przyciąga Twoją uwagę?
Z całą pewnością dobrym stylem, niebanalnym pomysłem, oryginalnością. 
Moje nominacje (kolejność przypadkowa):
A teraz przyszła kolej na tą gorszą część, czyli wymyślanie pytań... 

1. Kim chciałeś być, gdy byłeś dzieckiem?
2. Jedziesz na bezludną wyspę. Bez czego nie mógłbyś tam przetrwać?
3. Co byś zrobił, gdybyś wiedział, że następnego dnia nastąpi koniec świata?
4. Jakie jest twoje ulubione święto?
5. Jaki jest twój cel na najbliższą przyszłość?
6. Co uważasz za swoją największą zaletę, a co za wadę?
7. Jaki jest twój ulubiony film?
8. Jakiej muzyki słuchasz? 
9. Kto jest twoim ulubionym piosenkarzem, piosenkarką lub zespołem?
10. Co zmieniłbyś w teraźniejszym świecie?
11. Co nakłoniło cię do założenia bloga?


8 komentarzy:

 1. Dzięki za nominację :***.
  To już czwarty raz, chyba w końcu muszę zabrać się za odpowiadanie na te pytania ;P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ci bardzo, chociaż nigdy nie czułam się mocna w takich zabawach :) Odpowiadanie na pytania, a potem nominowanie, to nie takie proste, jakby się mogło wydawać xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, chyba wiem co czujesz ;D Sama spędziłam nad tym trochę czasu. Poradzisz sobie ;)

   Usuń
 3. Jejku, dziękuję;* Naprawdę bardzo mi miło. Troszkę mi się już tych pytań nazbierało, chyba muszę zacząć myśleć o odpowiadaniu. No i cieszę się, że dowiedziałam się o Tobie czegoś nowego. Pozdrawiam [taniec-ze-smiercia]

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej, ślicznie dziękuję. W sumie to na początku myślałam, że pomyliłaś adresy i napisałaś nie tam gdzie trzeba. Szkoda tylko, że jestem taka głupia i nie ogarniam o co w tym chodzi. Ogarniam, że trzeba odpowiedzieć na pytania, które tutaj zadałaś. Mam odpowiedzieć na swoim blogu? I nominować kogoś innego. Ta... przecież to pestka. [Błagam, wytłumacz mi to]
  Całuję,
  Eileen:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A proszę bardzo. Śpieszę z wyjaśnieniami - najpierw musisz odpowiedzieć na moje pytania i potem nominować kolejne 11 blogów i zadać swoje 11 pytań ;)

   Usuń